Logowanie Rejestracja

Czujnik czadu bateryjny

CTW-01
Czujnik czadu
Czujnik czadu
Cena brutto 114,88 PLN / szt
Opinie: 0 Dodaj opinię »
Dostępność
Stany magazynowebrak towaru

Opis towaru

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, łatwo rozprzestrzeniającym się w powietrzu. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw takich jak: drewno, olej,gaz, benzyna, nafta, propan, węgiel, ropa. Ponieważ gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, tak ważne jest wczesne wykrywanie niebezpiecznego stężenia czadu w pomieszczeniach w których przebywamy gdyż stwarza on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Chroń siebie i swoją rodzinę przed cichym zabójcą!!
Czujnik CTW-01 służy do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu. W momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia urządzenie załącza alarm dźwiękowy i optyczny. Dzięki zasilaniu bateryjnemu urządzenie jest łatwe do umieszczenia w dowolnym miejscu gdyż nie musimy prowadzić żadnej instalacji. Wyposażony jest w zaawansowany czujnik elektrochemiczny oraz w układ autodiagnostyczny który sygnalizuje uszkodzenie czujnika oraz rozładowującą się baterię. Wyposażony jest dodatkowo w wyświetlacz LCD pokazujący stężenie tlenku węgla oraz komunikaty informacyjne.

Każdy egzemplarz czujników czadu produkowanych przez firmę ZAMEL jest dodatkowo testowany w specjalistycznej komorze testowej i otrzymuje certyfikat poprawnej pracy (wykrywanie stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut). 

 

 

Cechy funkcjonalne produktu:

 

- dodatkowo testowany w Polsce, certyfikat poprawnego wykrywania stężenia 300ppm w czasie poniżej 3 minut z wpisanym numerem seryjnym danego egzemplarza

- zasilanie bateryjne (3 x AA)

- sygnalizacja rozładowującej się baterii

- czujnik elektrochemiczny

- sygnalizacja optyczna alarmu

- sygnalizacja uszkodzenia oraz zakończenia życia czujnika, (układ autodiagnostyczny)

- wyświetlacz LCD pokazujący aktualny poziom stężenia czadu oraz komunikaty informacyjne

- sygnalizacja dźwiękowa alarmu (85dB)

 

Poziomy wykrywania tlenku węgla (zgodne z normą PN-EN50291-1:2010): • 50 ppm (w czasie do 90 minut) • 100 ppm ( w czasie do 40 minut) • 300 ppm ( w czasie do 3 minut) 

Cechy towaru

Kod towaru
CTW-01
Identyfikator
14041
Dodaj opinię »

Produkty powiązane

Promocja
Promocja
Promocja